Вісник НАН України. 2018. № 7. С.113
60-річчя члена-кореспондента НАН України С.О. КОРАБЛІНА
Відомий учений-економіст, дослідник проблем макроекономічної динаміки, інфляції, монетарної та валютно-курсової політики Сергій Олександрович Кораблін народився 29 липня 1958 р. У 1980 р. закінчив Донецький державний університет. Навчався в аспірантурі Київського інституту народного господарства ім. Д.С. Коротченка, докторантурі Інституту економіки НАН України, а також у Школі міжнародних та державних відносин Колумбійського університету. Працював у Службі Прем’єр-міністра України (1996–1999 рр.), стажувався у Міжнародному валютному фонді. Під час роботи в Національному банку України (2005–2015 рр.) був заступником директора департаменту валютного регулювання, очолював департамент аналізу та прогнозування грошово-кредитного ринку. Брав участь у співробітництві з МВФ та Світовим банком, входив до складу офіційної делегації України у перемовинах щодо підготовки Угоди про зону вільної торгівлі з країнами EFTA (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія); презентував актуальні аспекти монетарної та валютно-курсової політики України міжнародним інвестиційним місіям і банкам, рейтинговим агентствам (Standard & Poor’s, Fitch, Moody’s); вів переговори щодо монетарних металів, які враховуються МВФ у міжнародних резервах країн-учасниць.
Наукова діяльність С.О. Корабліна пов’язана з Інститутом економічного прогнозування НАН України (нині — ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»), під час роботи в якому він залучався у рамках програм ООН для консультування урядових структур в Україні і за її межами. З липня 2016 р. — заступник директора цієї установи.
С.О. Кораблін — автор 50 наукових праць, а також численних публікацій у провідних суспільно-політичних виданнях країни. Він запропонував модель визначення оптимального рівня інфляції; обґрунтував вплив світових кон’юнктурних циклів на макроекономічну динаміку України і довів, що така залежність пояснюється виробничими особливостями національної економіки, структура якої тяжіє до сировинних та низькотехнологічних видів діяльності.