Вісник НАН України. 2018. № 6. С.110-113

ХІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ

16 травня 2018 р. у приміщенні Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України відбулося відкриття ХІІ Всеукраїнського фестивалю науки, присвяченого 100-річчю НАН України. Почесними гостями Фестивалю були Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні пані Ізабель Дюмон і лауреат Нобелівської премії з фізики професор Серж Арош. У рамках заходу відбулася виставка-презентація наукових досягнень установ НАН України, а також презентація науково-дослідних робіт членів Малої академії наук України та учнів середніх навчальних закладів м. Києва.

Всеукраїнський фестиваль науки — це масштабний загальнодержавний проект, засновником якого у 2007 р. стала Національна академія наук України. Головною метою заходу є популяризація досягнень науки в Україні, залучення молоді до наукових досліджень, піднесення авторитету і престижу науки в українському суспільстві. Співорганізаторами цьогорічного ХІІ Всеукраїнського фестивалю науки були Національна академія наук України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство молоді та спорту України, Національний центр «Мала академія наук України», Національна академія медичних наук України, Національна академія педагогічних наук України, Національна академія аграрних наук України, Національна академія правових наук України, Національна академія мистецтв України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», а головними партнерами — Посольство Франції в Україні та Інститут Франції.

Програма ХІІ Всеукраїнського фестивалю науки передбачала численні різноманітні за формою та змістом заходи, розраховані на різні категорії учасників, — дні відкритих дверей в академічних установах і закладах вищої освіти, виступи провідних вітчизняних та іноземних учених із науково-популярними лекціями, виставки, екскурсії до лабораторій і музеїв, засідання круглих столів, квести, презентації інноваційних розробок, стендові доповіді, зелені лабораторії, наукові кафе, демонстрації науково-популярних фільмів та багато іншого. Цього року в межах Фестивалю було проведено понад 1 000 таких заходів як у столиці, так і в обласних та районних центрах нашої країни.

Урочисте відкриття свята науки відбулося за традицією в приміщенні Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України. Зі вступним словом до учасників Фестивалю звернувся перший віце-президент Національної академії наук України, голова Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академік НАН України А.Г. Наумовець і оголосив привітання від президента Національної академії наук України академіка НАН України Б.Є. Патона. Привітання від голови Верховної Ради України Андрія Парубія зачитав головний учений секретар НАН України академік НАН України В.Л. Богданов.

Повний текст