Вісник НАН України. 2018. № 7. С.79-82

ВИСТАВКА-ПРЕЗЕНТАЦІЯ «ЗРОБЛЕНО В КИЄВІ»

Установи Національної академії наук України взяли участь у роботі виставки-презентації продукції київських виробників «Зроблено в Києві», організованої Київською міською державною адміністрацією, що відбулася 5 червня 2018 р. у столичному Міжнародному виставковому центрі.

Виставка-презентація «Зроблено в Києві» — захід, організований за ініціативою Київської міської державної адміністрації з метою надати можливість промисловим виробникам ознайомити споживачів зі своїми товарами, підвищити впізнаваність власних брендів, залучити інвестиції, розширити ринки збуту, сприяти налагодженню ділових зв’язків, у тому числі й міжнародних. 5 червня 2018 р. у київському Міжнародному виставковому центрі промислові підприємства столиці вже вдруге зібралися на єдиному майданчику, щоб продемонструвати свої досягнення та презентувати свій виробничий потенціал.

Учасниками виставки-презентації «Зроблено в Києві» були не лише підприємства різних галузей промисловості, а й наукові установи та наукові парки провідних київських закладів вищої освіти. Від Національної академії наук України у заході брали участь 55 наукових установ і організацій, які загалом представили понад 300 своїх розробок. Науково-технічні досягнення вчених НАН України експонувалися за 10 основними напрямами: машинобудування (високотехнологічне устаткування та обладнання); інформаційні технології; енергетика, енергоефективність та енергоощадність; фармацевтика, медапаратура, реабілітація; неметалева продукція (хімія, полімери); будівельні матеріали; транспорт і транспортна інфраструктура; продукти харчування, напої; поліграфія, вироби з деревини; екологія, захист навколишнього середовища.

Виставку відкрив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник. Привітавши учасників заходу, він зазначив, що до складу виробничо-промислового комплексу Києва входять 865 бюджетоутворюючих промислових підприємств різних форм власності та 305 академічних, галузевих і спеціалізованих наукових організацій. Підприємства Києва здійснюють зовнішньоторговельні операції з партнерами зі 191 країни світу. Так, за словами Миколи Поворозника, у І кварталі 2018 р. експорт товарів м. Києва становив 2449,2 млн дол. США, а це майже 22% від загальнодержавного товарного експорту. При цьому 38,1% експорту товарів київських підприємств (932,5 млн дол. США) припадає на країни Європейського Союзу, і цей показник збільшився порівняно з відповідним періодом минулого року на 13,7%. Серед усіх країн — партнерів київських виробників найбільше товарів експортувалося до Індії (11,2%), Нідерландів (5,9%), Єгипту (5,8%), Іспанії (5,7%), Італії (5,5%), Туреччини (5,2%), Китаю (4,1%), Іраку (3,2%), Болгарії (3,0%), Польщі (3,0%), Ірану (2,8%).

Перший заступник голови КМДА зауважив також, що цьогоріч виставка «Зроблено в Києві» стала помітно популярнішою: кількість учасників порівняно з минулим роком, коли цей захід відбувся вперше, зросла від 71 до 300 підприємств, площа виставки збільшилася з 1000 до 3500 м2, а експонати тепер розміщені за видами діяльності та галузевими напрямами. Підвищився також інтерес до виставки з боку як ділових кіл, так і громадськості та ЗМІ. 

Повний текст