Вісник НАН України. 2018. № 8. С.31-38
ІЗ ЗАЛИ ЗАСІДАНЬ ПРЕЗИДІЇ НАН УКРАЇНИ
27 червня 2018 року
Нові біоактивні молекули та їх мішені: пошук, конструювання і механізми дії (доповідач — член-кореспондент НАН України А.І. Вовк)
Математичне моделювання складних систем на основі суперкомп’ютерних технологій (доповідач — член-кореспондент НАН України О.М. Хіміч)
Про нагородження відзнаками НАН України та Почесними грамотами НАН України і Центрального комітету профспілки працівників НАН України (доповідач — академік НАН України В.Л. Богданов)
Кадрові та поточні питання
Перед початком засідання академік НАН України Б.Є. Патон, згідно з Указом Президента України від 13.06.2018 № 160, вручив співробітникам Державної наукової установи «Центр інноваційних медичних технологій НАН України» державні нагороди з нагоди Дня медичного працівника за значний особистий внесок у розвиток вітчизняної системи охорони здоров’я, надання кваліфікованої медичної допомоги та високу професійну майстерність.
***
Під час засідання відбулася зустріч з Міністром культури України Євгеном Нищуком та підписання меморандуму про співробітництво між Національною академією наук України та Міністерством культури України.
Як зазначив академік НАН України Б.Є. Патон, Академія постійно й активно співпрацює з Міністерством культури з широкого кола питань культурного розвитку українського суспільства, зокрема в межах спільних заходів із вшанування визначних культурних діячів України, а також у сфері державної мовної політики. Разом з тим, наголосив президент НАН України, на сучасному етапі необхідно посилити взаємодію між Міністерством і Академією у розв’язанні проблем дослідження й охорони національної культурної спадщини, розвитку державної музейної мережі. На часі реалізація таких важливих спільних проектів, як розбудова Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні, створення Атласу «Населення України та його природна і культурна спадщина» та багатьох інших розробок. Підписання меморандуму, на думку Б.Є. Патона, сприятиме встановленню між Національною академією наук України та Міністерством культури України міцних і тривалих партнерських відносин, спрямованих на піднесення ролі академічної науки в забезпеченні культурного поступу в Україні, впровадженні розробок українських науковців у практику культурного будівництва.
Міністр Євген Нищук підкреслив, що для відомства, яке він очолює, підписання меморандуму не є простою формальністю — цей документ покликаний сприяти системності співробітництва між сторонами, які його уклали, адже вони мають спільні напрацювання в дотичних до культури галузях. За словами урядовця, меморандум є особливо важливим з огляду на оголошене Президентом України 10-річчя української мови з метою зміцнення її державного статусу в Україні; на те, що поточний рік є роком культурної спадщини в Європі, а також у зв’язку з тим, що цього року Національна академія наук України святкуватиме своє 100-річчя.
Меморандум передбачає двосторонню співпрацю за такими напрямами:
- удосконалення державного управління стосовно обліку об’єктів культурної спадщини, контролю за їх збереженням та використанням, здійснюваним на сучасному інформаційному рівні;
- сприяння розбудові Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) в Україні;
- сприяння дослідженням зі збереження, охорони, відновлення та використання культурної спадщини за допомогою сучасних інформаційних технологій;
- сприяння розробленню Атласу «Населення України та його природна і культурна спадщина», зокрема створенню спільної редакційної колегії та робочої групи для координації робіт з розроблення Атласу на належному науковому та інформаційному рівні (відповідальні виконавці: від HAH України — Інститут географії, від Міністерства культури — Управління охорони культурної спадщини);
- забезпечення громадянам України та міжнародній спільноті вільного доступу до інформації про культурну спадщину України, про історію й культуру країни як важливої частини світової цивілізації.