70-річчя академіка НАН України А.Г. Білоуса

Анотація

8 травня 2021 р. виповнюється 70 років доктору хімічних наук, професору, заслуженому діячу науки і техніки України, академіку НАН України Анатолію Григоровичу Білоусу. У 1974 р. А.Г. Білоус закінчив факультет радіоелектроніки Київського політехнічного інституту. З 1974 по 1978 р. навчався в аспірантурі Науково-дослідного фізико-хімічного інституту ім. Л.Я. Карпова. З 1978 р. працює в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України, де нині обіймає посаду завідувача відділу хімії твердого тіла.

А.Г. Білоус зробив значний внесок у розвиток неорганічної хімії та матеріалознавства. Його фундаментальні дослідження спрямовані на встановлення умов утворення, вивчення структури і властивостей складних неорганічних систем, розроблення високоефективних функціональних матеріалів для систем зв’язку, машинобудування та інших галузей промисловості.

Роботи А.Г. Білоуса тісно пов’язані з потребами сучасної індустрії. На основі синтезованих оксидних систем створено керамічні матеріали і елементи різноманітного призначення: надвисокочастотні діелектричні резонатори, діелектричні підкладки для гібридних інтегральних схем, які використовуються в апаратурі систем зв’язку, низьковольтні термостабілізовані керамічні нагрівні елементи для двигунів, висококоерцитивні ультрадисперсні порошки для систем магнітного запису інформації тощо. Створені матеріали та елементи на їх основі впроваджено на ЗАТ «Фазотрон-Україна», КП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова», BAT «Топаз» та інших підприємствах.

А.Г. Білоус — автор понад 500 наукових публікацій (більш ніж 300 з яких індексуються в Scopus), зокрема 4 монографій, 85 патентів і авторських свідоцтв на винаходи. Під його керівництвом виконано 18 проєктів з міжнародним фінансуванням. Серед його учнів один доктор і 17 кандидатів наук. Вагомі наукові здобутки А.Г. Білоуса відзначено Державною премією України в галузі науки і техніки та орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-05-24

Як цитувати

70-річчя академіка НАН України А.Г. Білоуса. (2021). Вісник Національної академії наук України, (5), 104. вилучено із http://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/72