75-річчя члена-кореспондента НАН України Ф.Ф, Сизова

Анотація

31 серпня виповнюється 75 років відомому вченому в галузі фізики напівпровідників і напівпровідникових приладів доктору фізико-математичних наук, професору, члену-кореспонденту НАН України Федору Федоровичу Сизову.

Вся творча біографія Ф.Ф. Сизова пов'язана з Інститутом фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, де він пройшов шлях від лаборанта до керівника відділу. Він є одним із фундаторів сучасної фотоелектроніки широкого спектрального діапазону (від середнього інфрачервоного до мікрохвильового) – наукового напряму, розвиток якого є суттєвим внеском у науково-технічний прогрес. За дослідження та розроблення твердих напівпровідникових розчинів для приймачів інфрачервоного випромінювання і роботи, спрямовані на запуск промислового виробництва цих приймачів, йому було присуджено у 1986 р. Державну премію України, а у 2013 р. присвоєно звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

Його науковій діяльності притаманна широта підходу, що охоплює різні напрями фізики напівпровідників, фізики нанорозмірних напівпровідникових структур, напівпровідникової фотоелектроніки, інфрачервоної і терагерцової техніки та фізики сенсорів. Останнім часом його інтереси сконцентровані на створенні технологій та дослідженні фізичних процесів у великоформатних матричних фотоприймачах ІЧ-випромінювання, розробленні елементної бази прототипів багатофункціональних приймальних пристроїв терагерцового діапазону.

Ф.Ф. Сизов підготував 26 кандидатів та 3 докторів наук. Він автор 8 монографій, має понад 250 наукових публікацій у реферованих журналах, 30 авторських свідоцтв та патентів на винаходи, є членом редколегій 3 міжнародних журналів. Був головою та співголовою понад 10 міжнародних конференцій, членом програмних комітетів багатьох міжнародних наукових форумів. Ф.Ф. Сизова обрано почесним членом Міжнародного товариства інженерів-оптиків SPIE (США), членом міжнародного товариства European Microwave Association.

Фізична спільнота України бажає шановному Федору Федоровичу творчої наснаги для подальших наукових звершень та зичить йому міцного здоров’я і щастя.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-08-28

Як цитувати

75-річчя члена-кореспондента НАН України Ф.Ф, Сизова. (2021). Вісник Національної академії наук України, (8), 97. вилучено із http://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/144