80-річчя члена-кореспондента НАН України В.Ф. Саєнка

Анотація

11 травня виповнилося 80 років доктору медичних наук, професору, лауреату Державних премій СРСР та України в галузі науки і техніки, премії ім. В.І. Вернадського НАН України, заслуженому діячеві науки і техніки України, директору Інституту хірургії і трансплантології АМН України (1992–2007) члену-кореспонденту НАМН України і НАН України Валерію Феодосійовичу Саєнку.

В.Ф. Саєнко – провідний учений в галузі хірургічної гастроентерології, трансплантації органів, проблем хірургічної інфекції. Головними напрямами його наукової діяльності є обґрунтування, розроблення та впровадження в клінічну практику методів хірургічного лікування виразкової хвороби та пострезекційних синдромів, методів реконструктивних втручань на органах травної системи, хірургічного лікування гастринпродукуючих пухлин підшлункової залози; розвиток і вдосконалення підходів до лікування сепсису, застосування антибіотиків; лікування захворювань стравоходу, шлунка, кишківника; хірургія гриж, лапароскопічна хірургія. Під керівництвом і за безпосередньої участі Валерія Феодосійовича вперше в Україні виконано операції з трансплантації серця, печінки та підшлункової залози від живого донора, проводяться пересадки нирок від трупного та родинного донора.

В.Ф. Саєнко – автор 515 наукових праць, серед яких 16 монографій, і 58 винаходів. Він підготував 15 докторів та 29 кандидатів наук. У різний час був президентом Асоціації хірургів України, головою Республіканської проблемної комісії з хірургії. Почесний член Краківського товариства хірургів ім. Рідигера, член Асоціації хірургів ім. M.I. Пирогова, Міжнародної спілки хірургів, Міжнародної асоціації гепатобіліарної хірургії, Міжнародної асоціації хірургії ожиріння, Міжнародної асоціації трансплантації печінки. В.Ф. Саєнка нагороджено орденами «За заслуги» III та II ступенів, Почесною грамотою Верховної Ради України.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-05-24

Як цитувати

80-річчя члена-кореспондента НАН України В.Ф. Саєнка. (2021). Вісник Національної академії наук України, (5), 105. вилучено із https://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/73