60-річчя академіка НАН України І.І. Скрипніка

Автор(и)

  • .

Анотація

28 червня 2024 р. виповнюється 60 років відомому вченому-математику, директору Інституту прикладної математики і механіки НАН України академіку НАН України Ігорю Ігоровичу Скрипніку

І.І. Скрипнік народився у Львові. Професійну діяльність в Інституті прикладної математики і механіки НАН України розпочав у 1988 р. на посаді інженера і пройшов кар’єрний шлях до директора Інституту. Він очолив Інститут у важкі часи після вимушеного його переміщення з Донецька до Слов’янська і наразі активно опікується відновленням роботи установи після її повторного переміщення внаслідок війни до Черкас. 

Ігор Ігорович Скрипнік — відомий вчений у галузі теорії диференціальних рівнянь у частинних похідних та їх застосувань, який збагатив математику низкою наукових результатів, що здобули широке визнання в нашій країні та за кордоном. Його основні досягнення пов’язані з розробленням ефективних методів дослідження екстремальних проблем, внутрішніх і граничних властивостей розв’язків квазілінійних еліптичних та параболічних рівнянь. Результати досліджень І.І. Скрипніка відображені у близько 90 наукових статтях, більшість яких опубліковано в провідних міжнародних виданнях, що належать до Q1 та Q2, і фундаментальній монографії, виданій у Walter de Gruyter. Він неодноразово представляв вітчизняну математичну науку за кордоном на наукових заходах в Італії, Великій Британії, Чехії, Польщі та інших країнах і є постійним учасником міжнародних семінарів за участі провідних світових учених з напряму диференціальних рівнянь у частинних похідних з нестандартними умовами росту.

Гідним визнанням його наукових результатів стало присудження Ігорю Ігоровичу в 2020 р. Державної премії України в галузі науки і техніки, а також обрання його дійсним членом (академіком) Національної академії наук України у 2024 р.

Наукова громадськість, колеги та друзі щиро вітають Ігоря Ігоровича з ювілеєм, бажають йому доброго здоров’я, творчої наснаги, нових визначних здобутків та успіхів у досягненні бажаних цілей. 

Downloads

Опубліковано

2024-06-25

Як цитувати

(2024). 60-річчя академіка НАН України І.І. Скрипніка. Visnik Nacional Noi Academii Nauk Ukrai Ni, (6), 104. вилучено із https://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/4819