70-річчя академіка НАН України А.Ф. Жаркіна

Автор(и)

  • .

Анотація

26 червня виповнюється 70 років відомому вченому в галузі електроенергетики та електротехніки доктору технічних наук, професору, академіку НАН України Андрію Федоровичу Жаркіну

А.Ф. Жаркін народився у 1954 р. в Києві. У 1977 р. закінчив Київський політехнічний інститут. З 1980 р. працює в Інституті електродинаміки НАН України, де нині є заступником директора. 

А.Ф. Жаркін — знаний вчений у галузі електротехніки та електроенергетики, представник і продовжувач традицій наукової школи академіка НАН України А.К. Шидловського. Він автор понад 200 наукових праць (зокрема, 14 монографій) і патентів України, співавтор 16 ДСТУ у сфері електроенергетики. 

Наукова діяльність А.Ф. Жаркіна спрямована на підвищення ефективності використання та якості електроенергії в системах електропостачання, зокрема з урахуванням особливостей роботи відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Його дослідження пов’язані з розвитком теорії електромагнітної сумісності, створенням методів аналізу електричних мереж з нелінійними і нестаціонарними навантаженнями, нових підходів і технічних засобів підвищення якості електроенергії та забезпечення електромагнітної сумісності споживачів електроенергії різних рівнів напруги. Чільне місце в його науковій діяльності посідає розвиток теорії та вирішення завдань гнучкого керування режимами електричних систем і мереж на основі застосування сучасного енергоустаткування в рамках впровадження концепції «Smart Grid», розроблення систем накопичування електроенергії в електричних мережах із ВДЕ. А.Ф. Жаркін забезпечує організацію виконання наукових робіт з перетворення енергетики України на інтелектуальну екологічно безпечну систему, здатну працювати паралельно з об’єднанням енергосистем європейських країн, і приділяє значну увагу адаптації національної нормативної бази в електроенергетичній галузі до європейських вимог. 

У день славного ювілею колеги та друзі щиро вітають Андрія Федоровича і бажають міцного здоров’я, життєвої енергії, бадьорості та щоденного задоволення від улюбленої наукової роботи.

Downloads

Опубліковано

2024-06-25

Як цитувати

(2024). 70-річчя академіка НАН України А.Ф. Жаркіна. Visnik Nacional Noi Academii Nauk Ukrai Ni, (6), 103. вилучено із https://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/4818