60-річчя члена-кореспондента НАН України О.В. Макарової

Анотація

Доктор економічних наук, старший науковий співробітник, член-кореспондент НАН України Олена Володимирівна Макарова народилася 8 березня 1964 р. У 1987 р. закінчила Харківський інженерно-економічний інститут. З 2007 по 2023 р. була заступником директора з наукової роботи і завідувачем відділу досліджень людського розвитку Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України.

О.В. Макарова брала участь у виконанні понад 90 наукових проєктів і науково-дослідних робіт, таких як «Оцінювання національної соціальної політики в контексті глобальних викликів», «Оцінка сучасних ризиків людського розвитку», «Модерні механізми забезпечення сталого людського розвитку» та ін. Інша важлива частина її професійної діяльності — це експертна участь у пілотному проєкті щодо виведення малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб зі стану бідності, проєкті «Щомісячні оцінки ситуації з внутрішньо переміщеними особами у всіх областях України на підтримку гуманітарних програм в Україні», підготовці проєкту Державної програми з питань старіння населення в Україні на 2017—2022 роки; експертне консультування в рамках проєкту «Економічна оцінка наслідків гендерно зумовленого насильства в Україні», консультування з питань удосконалення гендерної статистики в межах проєкту «ООН-Жінки», участь у розробленні пропозицій щодо державної підтримки малозабезпечених верств населення в умовах підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Вона один зі співавторів методики розрахунку регіонального індексу людського розвитку, яку використовує Державна служба статистики України; методики, розробленої на виконання Постанови КМУ від 20.06.2012 № 554 «Про проведення моніторингу та оцінювання ефективності програм соціальної підтримки населення».

О.В. Макарова — автор понад 150 наукових публікацій, має 12 свідоцтв про реєстрацію авторського права. Під її керівництвом захистилися 7 кандидатів наук. Вона заступник головного редактора журналу «Демографія та соціальна економіка», член редколегії журналу «Регіональна економіка», член Комітету наукової термінології при Президії НАН України.

Downloads

Опубліковано

2024-03-25

Як цитувати

60-річчя члена-кореспондента НАН України О.В. Макарової. (2024). Вісник НАН України, (3), 115. вилучено із https://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/4761