70-річчя академіка НАН України А.В. Носовського

Анотація

2 січня виповнюється 70 років відомому вченому в галузі діагностики, надійності та безпеки експлуатації ядерних енергетичних установок докторові технічних наук, професору, лауреату Державної премії України в галузі науки і техніки, директорові Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України академіку НАН України Анатолію Володимировичу Носовському.

А.В. Носовський народився 2 січня 1954 р. в м. Маріїнську (РФ). Після закінчення Ленінградського політехнічного інституту у 1978 р. почав працювати в Інституті атомної енергії ім. І.В. Курчатова Мінсередмашу СРСР. У 1986 р. його було відряджено на ЧАЕС для виконання робіт із забезпечення радіаційного захисту під час будівництва об’єкта «Укриття» і підготовки до післяаварійного пуску енергоблоків. З 1988 по 1998 р. він працював на ЧАЕС, пройшовши шлях від старшого інженера до заступника генерального директора. Був заступником директора Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Державної інспекції ядерного регулювання України та НАН України. З 2004 р. працює в Інституті проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, директором якого нині є.

Наукові здобутки А.В. Носовського пов’язані з розробленням методів радіаційного контролю та впровадженням їх шляхом створення автоматизованих систем дозиметричного й технологічного контролю ядерних установок; розробленням методів забезпечення безпеки під час експлуатації ядерних установок; дослідженням радіаційного впливу на довкілля; розробленням методів реабілітації територій, які зазнали радіоактивного забруднення, науково-технічних і методичних основ зняття з експлуатації енергоблоків АЕС і перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. А.В. Носовський — засновник і керівник наукової школи з проблем безпеки експлуатації ядерних установок. Він автор понад 300 наукових публікацій, зокрема 19 монографій і посібників для закладів вищої освіти.

Колеги сердечно вітають Анатолія Володимировича з ювілеєм, бажають міцного здоров’я, творчого довголіття і нових здобутків у царині науки.

Downloads

Опубліковано

2024-01-28

Як цитувати

70-річчя академіка НАН України А.В. Носовського. (2024). Вісник НАН України, (1), 103. вилучено із https://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/4718