60-річчя члена-кореспондента НАН України О.О. Стасика

Анотація

Відомий фітобіолог, фахівець у галузі фізіології та екології фотосинтезу рослин доктор біологічних наук, старший науковий співробітник, член-кореспондент НАН України Олег Остапович Стасик народився 12 січня 1961 р. У 1982 р. закінчив біологічний факультет Чернівецького державного університету. Цього ж року вступив до аспірантури при Інституті фізіології рослин АН УРСР (реорганізований у 1986 р. в Інститут фізіології рослин і генетики), в якому працює дотепер. З 2009 р. очолює відділ фізіології та екології фотосинтезу, а з 2018 р. обіймає посаду заступника директора інституту з наукової роботи.

Наукові дослідження О.О. Стасика спрямовані на з’ясування фізіологічних механізмів регуляції фотосинтезу рослин в онтогенезі та за дії абіотичних стресових чинників, ролі фотосинтезу в продукційному процесі сільськогосподарських рослин і зв’язку фотосинтетичних показників з урожайністю. У його роботах вперше комплексно обґрунтовано фізіолого-біохімічні механізми позитивного взаємозв'язку між фотодиханням, фотосинтезом і продуктивністю рослин в оптимальних і стресових умовах. Показано, що фотодихання є необхідним компонентом реалізації адаптивного потенціалу стійких сортів озимої пшениці за дії абіотичних стресорів.

О.О. Стасик — автор понад 140 наукових праць, у тому числі 4 монографій, має 1 патент України. Він стажувався і працював в Університеті Данді, Ессекському університеті, Ротамстедській дослідній станції (Велика Британія), Університеті Балеарських островів (Іспанія), Університеті штату Вашингтон (США). Проводить спільні роботи з підвищення ефективності застосування стимуляторів росту рослин з компаніями «EGT system» (Чехія), «Fyteko SA» (Бельгія). О.О. Стасик є віцепрезидентом і керівником секції Українського товариства фізіологів рослин, входить до складу спеціалізованої вченої ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій, редакційних колегій низки наукових журналів.

У 2010 р. О.О. Стасик став лауреатом премії імені М.Г. Холодного НАН України. У 2016 р. його було нагороджено медаллю «Трудова слава» ІІ ступеня, а в 2018 р. відзначено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-01-19

Як цитувати

60-річчя члена-кореспондента НАН України О.О. Стасика. (2021). Вісник Національної академії наук України, (1). вилучено із https://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/47