75-річчя члена-кореспондента НАН України Д.О. Єгера

Анотація

Відомий учений у галузі нафтогазовидобування доктор технічних наук, член-кореспондент НАН України Дмитро Олександрович Єгер народився 21 жовтня 1948 р. Після закінчення у 1972 р. Івано-Франківського інституту нафти і газу працював у нафтогазодобувних об’єднаннях України, пройшовши шлях від інженера до голови правління ВАТ «Укрнафта». Упродовж 2003—2009 рр. був першим заступником генерального директора і генеральним директором ДП «Науканафтогаз» НАК «Нафтогаз України», у 2011—2012 рр. — керівником Центру «Нафтогазбудінформатика», з 2012 до 2015 р. — директором Центру нафтогазових ресурсів. У 2018 р. став головним науковим співробітником Інституту загальної енергетики НАН України.

Основними напрямами наукової діяльності Д.О. Єгера є вивчення фізико-хімічних і термобаричних процесів впливу на фільтраційно-ємнісні характеристики нафтогазонасичених пластів у привибійній зоні свердловин при первинному і вторинно-му розкритті та розробці покладів нафти й газу; розроблення енергоощадних методів інтенсифікації видобування вуглеводнів з високонеоднорідних, складно побудованих, багатошарових покладів; дослідження проблем функціонування та розвитку нафтогазового комплексу України. На базі одержаних теоретичних результатів він розробив ряд технічних і технологічних рішень щодо дії на пласти у привибійній зоні свердловин, які впроваджено на 75 нафтових і газових свердловинах українських родовищ.

Д.О. Єгер брав активну участь у розробленні Енергетичної стратегії України на період до 2030 р. У 2014—2016 рр. виконував науковий супровід створення геолого-технологічних моделей нафтових покладів низки нафтогазових родовищ з оцінкою перспектив їх нафтогазоносності та подальшої розвідки й розробки. У 2016 р. провів аналітичні дослідження і підготував експертний висновок щодо інвестиційної концепції нарощування видобутку газу ПАТ «Укргазвидобування» на період до 2020 р.

Колеги сердечно вітають Дмитра Олександровича з ювілеєм, бажають міцного здоровʼя, творчого довголіття і нових здобутків у царині науки.

Downloads

Опубліковано

2023-10-24

Як цитувати

75-річчя члена-кореспондента НАН України Д.О. Єгера. (2023). Вісник НАН України, (10), 101. вилучено із https://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/4535