75-річчя члена-кореспондента НАН України О.В. Новосельцева

Анотація

5 жовтня виповнюється 75 років відомому вченому в галузі трансформації ринкових відносин в енергетиці, завідувачу відділу Інституту загальної енергетики НАН України, докторові технічних наук, члену-кореспонденту НАН України Олександру Вікторовичу Новосельцеву.

О.В. Новосельцев працює в Академії наук України з 1968 р., пройшовши шлях від старшого механіка до заступника директора інституту з наукової роботи. Він закінчив Київський політехнічний інститут (1972). У 1980 р. захистив кандидатську, в 1992 р. — докторську дисертації. У 1987 р. отримав звання старшого наукового співробітника. У 2006 р. його обрано членом-кореспондентом НАН України.

Коло наукових інтересів О.В. Новосельцева охоплює гібридні енергетичні системи, комунальну теплоенергетику та проблеми житлово-комунального сектору. Він є одним із засновників нового наукового напряму — економіко-математичного моделювання для визначення оптимальних параметрів функціонування енергетичних систем у середовищі віртуально інтегрованих ринків енергосервісних послуг. Серед його досягнень — розроблення ринкових моделей сценарних розрахунків обсягів енергопродуктів та оцінки їх вартості, механізмів заохочувального регулювання й економічного стимулювання підприємств паливно-енергетичного комплексу до підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії. Під його керівництвом і за безпосередньої участі розроблено теорію, адаптивні алгоритми і програмне забезпечення для параметричної оптимізації динамічних систем змінної структури з вентильними елементами, створено моделі вводу-виводу енергії в низько- та високотемпературні надпровідникові системи накопичення енергії, формалізовано складові енергобалансу в електричних колах перетворювачів. За результатами наукових досліджень О.В. Новосельцев опублікував 10 монографій, 13 препринтів, 78 статей, отримав 62 авторські свідоцтва на винаходи.

Колеги сердечно вітають Олександра Вікторовича з ювілеєм, бажають міцного здоров’я, творчого довголіття і нових здобутків у царині науки.

Downloads

Опубліковано

2023-10-24

Як цитувати

75-річчя члена-кореспондента НАН України О.В. Новосельцева. (2023). Вісник НАН України, (10), 100. вилучено із https://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/4534