80-річчя академіка НАН України А.М. Гольцева

Анотація

11 жовтня виповнюється 80 років всесвітньо відомому вченому академіку НАН України Анатолію Миколайовичу Гольцеву.

А.М. Гольцев народився у 1943 р. в с. Трубетчино Липецької області (Росія). У 1972 р. після закінчення Харківського медичного інституту вступив до аспірантури Інституту проблем кріобіології і кріомедицини (ІПКіК) НАН України, в якому пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до директора, а нині є радником при дирекції. У 1978 р. захистив кандидатську, у 1988 р. — докторську дисертації, у 1992 р. йому присвоєно вчене звання професора. У 2003 р. його було обрано членом-кореспондентом, у 2010 р. — академіком НАН України. А.М. Гольцев — автор 1137 наукових праць, серед яких 5 монографій, має 30 патентів. Він член експертних комісій і редколегій журналів «Проблеми кріобіології і кріомедицини», «Проблеми безперервної медичної освіти та науки», «Gavin Journal of Stem Cell Research and Therapy». Під його керівництвом захищено 4 докторські та 20 кандидатських дисертацій.

А.М. Гольцев очолює харківські обласні товариства кріобіологів, кріомедиків і імунологів, є членом всеукраїнських товариств геронтологів, онкологів, імунологів і алергологів, Українського товариства клітинної біології, Міжнародного товариства низькотемпературної біології (Society for Low Temperature Biology), Європейської асоціації з досліджень раку (European Association for Cancer Research). Він є координатором кафедри ЮНЕСКО з кріобіології при ІПКіК НАН України і підтримує наукові зв'язки з вченими багатьох країн світу. За його участю ДП «Міжвідомчий науковий центр кріобіології і кріомедицини НАН, НАМН та МОЗ України» здійснює впровадження розробок Інституту в медичну практику та народне господарство.

А.М. Гольцев — заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, премії ім. В.П. Комісаренка НАН України. Його нагороджено відзнаками НАН України «За наукові досягнення» і «Винахідник року НАН України», почесною відзнакою Української федерації вчених, грамотою Кабінету Міністрів України. Він почесний доктор Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.

Downloads

Опубліковано

2023-10-24

Як цитувати

80-річчя академіка НАН України А.М. Гольцева. (2023). Вісник НАН України, (10), 97. вилучено із https://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/4531