90-річчя академіка НАН України А.К. Шидловського

Анотація

10 жовтня виповнюється 90 років відомому вченому в галузі електроенергетики та електротехніки доктору технічних наук, професору, академіку НАН України Анатолію Корнійовичу Шидловському.

А.К. Шидловський народився 10 жовтня 1933 р. на Чернігівщині. У 1957 р. закінчив Київський політехнічний інститут. З 1959 р. і дотепер плідно працює в Інституті електродинаміки НАН України, в якому пройшов шлях від інженера до директора. З 2007 р. є почесним директором, а з 2015 р. — радником при дирекції Інституту. У 1989—1998 рр. був академіком-секретарем Відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України, у 1998—2004 рр. — віцепрезидентом НАН України. З 2004 р. — радник Президії НАН України.

А.К. Шидловський збагатив науку результатами, що мають першорядне значення для електроенергетики та електротехніки, створення електроенергетичного устаткування і забезпечення його надійного функціонування. Він є автором загальної теорії пристроїв компенсації фазових послідовностей напруг і струмів у багатофазних колах, спрямованої на вирішення проблеми стабілізації параметрів енергії в електричних системах з несиметричними та нелінійними навантаженнями. Анатолій Корнійович приділяє велику увагу стратегічному розвитку паливно-енергетичного комплексу України. За його ініціативи та під його керівництвом було розроблено Енергетичну стратегію України на період до 2030 р. та подальшу перспективу.

Науковий доробок А.К. Шидловського відображено у понад 670 наукових публікаціях, серед яких 29 монографій і понад 190 авторських свідоцтв та патентів. Його учнями є 22 доктори і майже 50 кандидатів наук.

Дослідження А.К. Шидловського відзначено Державною премією України в галузі науки і техніки, преміями НАН України ім. С.О. Лебедєва та ім. В.М. Хрущова. У 1991 р. йому присвоєно звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

Колеги, друзі та численні учні щиро вітають Анатолія Корнійовича з ювілеєм і бажають міцного здоров'я, творчого натхнення, успіхів, добра та щастя.

Downloads

Опубліковано

2023-10-24

Як цитувати

90-річчя академіка НАН України А.К. Шидловського. (2023). Вісник НАН України, (10), 96. вилучено із https://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/4530