70-річчя члена-кореспондента НАН України О.Г. Осауленка

Анотація

Визнаний фахівець у галузі статистики, державний діяч, заслужений економіст України, доктор наук з державного управління, член-кореспондент НАН України Олександр Григорович Осауленко народився 2 січня 1951 р. на Черкащині. Вищу освіту здобув у Київському інституті народного господарства ім. Д.С. Коротченка (нині — Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана), який закінчив у 1974 р. Після навчання в аспірантурі працював в органах державної статистики, подолавши шлях від завідувача відділу Обчислювального центру статистичного управління м. Києва до міністра статистики України. З 1997 по 2014 р. Олександр Григорович очолював Державний комітет статистики України (з грудня 2010 р. — Державна служба статистики України). Він був ініціатором реформування державної статистики задля її наближення до міжнародних стандартів і світової практики. З 2015 р. — ректор Національної академії статистики, обліку та аудиту.

У доробку О.Г. Осауленка понад 150 праць, у яких досліджено актуальні проблеми розвитку національної статистики. Його наукові напрацювання стали теоретичною основою для створення довгострокових програм розвитку вітчизняної статистики, а розроблені теоретичні та науково-методологічні положення, методики, рекомендації отримали практичне втілення в низці законодавчих актів, які забезпечують ефективне функціонування статистичної галузі. О.Г. Осауленко був офіційним представником України у Статистичній комісії ООН (2004–2007 рр.), Комісії ООН з народонаселення і розвитку (2005–2010 рр.), очолював Раду керівників статистичних служб держав-учасниць СНД, з 2009 р. — член Бюро Конференції європейських статистиків.

О.Г. Осауленка нагороджено орденами князя Ярослава Мудрого V ступеня, «За заслуги» IІІ, ІІ та І ступенів, відзначено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

 

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-01-19

Як цитувати

70-річчя члена-кореспондента НАН України О.Г. Осауленка . (2021). Вісник Національної академії наук України, (1). вилучено із https://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/45