75-річчя члена-кореспондента НАН України А.А. Крючина

Автор(и)

  • . .

Анотація

Доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Андрій Андрійович Крючин народився 9 серпня 1948 р. у м. Вовчанськ Харківської області. У 1971 р. закінчив радіофізичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка за спеціальністю «Радіофізика і електроніка». Відтоді його трудова діяльність пов’язана з НАН України: він працював в Інституті електродинаміки, Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова, Інституті проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова, а з 1992 р. є заступником директора Інституту проблем реєстрації інформації. У 1990 р. йому присуджено науковий ступінь доктора технічних наук за спеціальністю «Обчислювальна техніка», у 2006 р. — присвоєно вчене звання професора. У 2009 р. його обрано членом-кореспондентом НАН України за спеціальністю «Інформатика».

А.А. Крючин — відомий вчений у галузі оптичної реєстрації інформації, високих інформаційних технологій. Він має вагомі досягнення у напрямі створення інформаційних технологій на основі оптичних методів обробки даних, теорії і методів надщільного запису інформації, технологій створення нанорозмірних структур для систем зберігання й обробки даних, технологій довготермінового зберігання інформації та їх використання для збереження світового культурного надбання.

Результати досліджень А.А. Крючина викладено у понад 500 наукових працях, серед яких 13 монографій, 2 навчальних посібники, 146 авторських свідоцтв і патентів на винаходи. З 1997 р. Андрій Андрійович є професором кафедри комп’ютерної інженерії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, викладає лекційний курс «Мультимедійні технології». Його учнями є 1 доктор і 7 кандидатів наук.

За плідну працю на науковій ниві А.А. Крючина удостоєно почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України» (2018), відзначено Державною премією України в галузі науки і техніки (2008), Премією Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій (2013), Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом» (2003), преміями та відзнаками НАН України.

Downloads

Опубліковано

2023-08-22

Як цитувати

., . (2023). 75-річчя члена-кореспондента НАН України А.А. Крючина. Вісник Національної академії наук України, (8), 110. вилучено із https://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/3909