70-річчя члена-кореспондента НАН України О.А. Щипцова

Анотація

19 квітня виповнюється 70 років відомому вченому в галузі океанографії доктору географічних наук, професору, члену-кореспонденту НАН України контрадміралу Олександру Анатолійовичу Щипцову.

Неординарний життєвий шлях О.А. Щипцова ознаменований успішним поєднанням професійної кар’єри у військово-морській сфері і наукової, державної, організаційної, педагогічної діяльності. У 1976—1983 рр. він служив у ВМФ і Головному управлінні навігації та океанографії МО СРСР, з 1983 до 1992 р. працював у Секції з оборонних питань МО СРСР при Президії АН УРСР. У 1992—2000 рр. обіймав вищі керівні посади державної служби: очолював Науково-координаційний центр морських наук, Національне агентство морських досліджень і технологій (НАМДіТ), Комісію з питань морської політики при Президентові України, Державну гідрографічну службу (створена за його ініціативою), Державну адміністрацію морського та річкового транспорту, був заступником Міністра у справах науки та технологій і Міністра транспорту. З 2016 р. — директор ДУ «Науковий гідрофізичний центр НАН України».

Провідною й незмінною метою діяльності та устремлінь О.А. Щипцова було і залишається становлення України як морської держави. Він зібрав у НАМДіТ самовідданих вчених-океанологів, згуртував і очолив унікальну творчу команду з науковців НАН України і профільних фахівців, які сформулювали концептуальні засади державної морської політики України та розробили безпрецедентну і першу в Україні Національну програму досліджень та використання ресурсів Азово-Чорноморського басейну та інших районів Світового океану (затверджена у 1993 р.) і розпочали її впровадження.

Серед знакових досягнень О.А. Щипцова — розроблення та реалізація Державної програми створення системи і технологій навігаційного, картографічного та гідрографічного забезпечення мореплавання і першої Державної програми досліджень України в Антарктиці; керівництво підготовкою, забезпеченням та доправленням до Антарктиди полярників для Першої української антарктичної експедиції.

Downloads

Опубліковано

2023-04-28

Як цитувати

70-річчя члена-кореспондента НАН України О.А. Щипцова. (2023). Вісник НАН України, (4), 105. вилучено із https://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/2804