75-річчя члена-кореспондента НАН України В.М. Воєводіна

Анотація

Відомий учений у галузі ядерної енергетики та ядерного матеріалознавства доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Миколайович Воєводін народився 21 квітня 1946 р. у Харкові. У 1970 р. закінчив фізико-технічний факультет Харківського державного університету і почав працювати у Харківському фізико-технічному інституті, де пройшов шлях від стажиста-дослідника до директора Інституту фізики твердого тіла, матеріалознавства і технологій ННЦ ХФТІ НАН України.

Усе своє професійне життя він присвятив вивченню та розробленню матеріалів атомної енергетики. Під керівництвом та за участі В.М. Воєводіна проведено фундаментальні дослідження причин зміни фізико-механічних властивостей матеріалів та їх розмірної стабільності під впливом опромінення, розроблено методології визначення терміну служби елементів конструкцій ядерних енергетичних установок та відбору новітніх інноваційних матеріалів з високим опором до впливу випромінювань для експлуатованих і перспективних реакторів. За результатами цих досліджень опубліковано більш ніж 500 наукових статей та оглядів у вітчизняних та іноземних фахових журналах, 8 монографій. Нині під керівництвом В.М. Воєводіна виконуються роботи, спрямовані на подовження ресурсу ядерних блоків України, розвивається напрям зі створення ядерного палива, толерантного до великих аварій, тощо. Велику увагу він приділяє розробленню новітніх матеріалів для оборонного комплексу та охорони здоров’я.

В.М. Воєводін – заступник академіка-секретаря ВЯФЕ НАН України, віцепрезидент Українського ядерного товариства, член НТР секції «Ядерна енергетика» Міненерго, Вищої наукової ради Європейського ядерного товариства, науково-координаційної ради Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України. У 2016 р. його було призначено представником України в програмному комітеті Євратому з реакторів поділу.

Наукова спільнота, колеги і друзі щиро вітають Віктора Миколайовича з ювілеєм і зичать йому довгих років життя, великого щастя, міцного здоров’я і нових досягнень.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-04-21

Як цитувати

75-річчя члена-кореспондента НАН України В.М. Воєводіна. (2021). Вісник Національної академії наук України, (4), 103. вилучено із https://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/27