80-річчя члена-кореспондента НАН України Г.М. Зінов’єва

Анотація

Міжнародно визнаний завдяки своїм піонерським дослідженням з фізики сильновзаємодійної матерії та релятивістської ядерної фізики український фізик-теоретик, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Геннадій Михайлович Зінов’єв народився 18 квітня 1941 р. в Біробіджані (Російська Федерація). У 1963 р. закінчив Дніпропетровський державний університет, в 1964 р. ‒ філію Московського університету в Дубні. Впродовж 1964–1967 рр. навчався в аспірантурі Лабораторії теоретичної фізики Об’єднаного інституту ядерних досліджень у Дубні. Після закінчення аспірантури був направлений за розподілом до Інституту математики ОЦ АН Молдавської РСР в Кишиневі. Від січня 1969 р. працює в Інституті теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України. Обіймав посади молодшого наукового співробітника, старшого наукового співробітника, завідувача лабораторії структури елементарних частинок і динаміки їх взаємодії та проблемної галузевої науково-дослідної лабораторії фізики високих густин енергії. З 1986 р. очолює відділ фізики високих густин енергії.

Наукові дослідження Г.М. Зінов’єва стосуються теоретичної фізики сильновзаємодійної матерії, квантової хромодинаміки та теорії поля, динаміки багаточастинкових процесів, теоретичної та експериментальної релятивістської ядерної фізики. Він бере участь у фундаментальних дослідженнях з фізики кварк-глюонної плазми в різних наукових центрах світу.

Результати досліджень Г.М. Зінов’єва відображено в понад 700 наукових публікаціях у провідних світових журналах. Він підготував 15 докторів і 22 кандидатів наук. Геннадій Михайлович є одним із засновників міжнародної колаборації ALICE на Великому адронному колайдері в ЦЕРНі, одним з авторів проєкту колайдера NICA, будівництво якого завершується в ОІЯД, та одним з ініціаторів створення Української національної грід-мережі. Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України та премією ім. О.С. Давидова НАН України.

Наукова спільнота, колеги і друзі щиро вітають Геннадія Михайловича з ювілеєм і зичать йому довгих років життя, великого щастя, міцного здоров’я і нових досягнень.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-04-21

Як цитувати

80-річчя члена-кореспондента НАН України Г.М. Зінов’єва. (2021). Вісник Національної академії наук України, (4), 100. вилучено із https://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/24