60-річчя академіка НАН України О.В. Пилипенка

Анотація

Знаний учений в галузі механіки ракетно-космічних систем доктор технічних наук, професор, академік НАН України Олег Вікторович Пилипенко народився 14 липня 1961 р. Після закінчення з відзнакою в 1983 р. Дніпровського національного університету працював в Інституті технічної механіки НАН України і ДКА України, де пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до директора інституту (з 2003 р.).

Основні напрями наукової діяльності О.В. Пилипенка пов'язані з дослідженнями процесів динаміки об’єктів ракетно-космічної техніки, енергетичного і транспортного машинобудування, розробленням та створенням ефективних засобів забезпечення динамічної сумісності рідинних ракетних двигунних установок (РРДУ) з корпусом ракети і систем віброзахисту з квазінульовою жорсткістю.

Розроблені теорії, математичні моделі і створене на їх основі програмне забезпечення знайшли практичне застосування при розрахунках поздовжньої стійкості ракет-носіїв (РН) «Зеніт», «Дніпро», «Циклон-4», «Циклон-4М», «Антарес» (США), «KSLV-II» (Південна Корея); при аналізі динаміки двигуна першого ступеня РН «Зеніт», розробленні й експериментальному відпрацьовуванні на кріогенній рідині термогідродинамічного демпфера для забезпечення поздовжньої стійкості ракети «Енергія», забезпеченні стійкої роботи системи живлення маршового двигуна «Вулкан» європейської РН «Аріан-5», а також вітчизняної РРДУ РД-874.

О.В. Пилипенко запропонував нову систему захисту космічного апарата «Січ-2М» від поздовжніх вібраційних навантажень при його виведенні на робочі орбіти, що забезпечує зниження рівня поздовжніх вібраційних навантажень на космічний апарат більш ніж удвічі.

Творчий доробок Олега Вікторовича становить понад 180 наукових праць, у тому числі 5 монографій. О.В. Пилипенко – заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, премії ім. М.К. Янгеля НАН України; нагороджений відзнакою ДКА України, Грамотою Верховної Ради України, Подякою Прем’єр-міністра України за значний внесок у розвиток вітчизняної науки.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-07-16

Як цитувати

60-річчя академіка НАН України О.В. Пилипенка. (2021). Вісник Національної академії наук України, (7), 91. вилучено із https://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/121