Вісник НАН України. 2019. № 7. С. 96

70-річчя члена-кореспондента НАН України В.Ф. КЛЕПІКОВА

13 липня 2019 р. виповнюється 70 років відомому вченому, фахівцю в галузі електрофізики і ядерної фізики, доктору фізико-математичних наук, професору, директору (з 1994 р.) Інституту електрофізики і радіаційних технологій НАН України, заслуженому діячу науки і техніки України, лауреату премій ім. С.І. Пекаря та ім. К.Д. Синельникова НАН України, члену-кореспонденту НАН України Вячеславу Федоровичу Клепікову. У 1971 р. В.Ф. Клепіков закінчив фізико-технічний факультет Харківського державного університету (нині — Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна ) і розпочав наукову діяльність у Харківському фізико-технічному інституті НАН України. У 1972 р. він захистив кандидатську, а в 1995 р. – докторську дисертації.

В.Ф. Клепіков отримав низку фундаментальних результатів у таких галузях, як електрофізика, фазові переходи та критичні явища, розсіяння і деформація атомних ядер та ін. Ці результати здобули широке визнання наукової спільноти і становили основу так званої «вищої фізики», що спирається на лагранжіани та гамільтоніани зі старшими похідними полів і координат.

В.Ф. Клепіков є автором численних наукових публікацій. Він працює в редколегіях кількох журналів, тривалий час очолює спеціалізовану вчену раду із захисту дисертацій в Інституті електрофізики і радіаційних технологій НАН України, був організатором наукових шкіл та конференцій. В.Ф. Клепіков заснував власну наукову школу, до якої належать 4 доктори і багато кандидатів наук. Він проводив дослідження та виступав з доповідями і лекціями у провідних наукових центрах США, Великої Британії, Німеччини, Південно-Африканської Республіки, Франції та інших країн. Багато років Вячеслав Федорович читає лекції в ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

Наукова громадськість, колеги, учні та друзі щиро вітають Вячеслава Федоровича з ювілеєм і бажають йому міцного здоров’я, наснаги та нових успіхів на терені наукової та організаційної роботи.

Повний текст