Вісник НАН України. 2019. № 5. С. 100-105

ТАЛАНОВИТІ МОЛОДІ ВЧЕНІ ТА СТУДЕНТИ ОТРИМАЛИ ПРЕМІЇ НАН УКРАЇНИ ЗА КРАЩІ НАУКОВІ РОБОТИ І ГРАМОТИ ПРЕЗИДІЇ НАН УКРАЇНИ

12 квітня 2019 р. у Великому конференц-залі НАН України відбулася церемонія урочистого нагородження лауреатів премій НАН України за кращі наукові роботи, а також вручення молодим ученим і студентам грамот Президії НАН України.

Постановою Президії НАН України від 13.02.2019 № 41 (див. додаток) за результатами конкурсу 2018 р. 14 наукових робіт молодих учених і 12 наукових робіт студентів було відзначено преміями НАН України. Постановою Президії НАН України від 13.02.2019 № 42 (див. додаток) за досягнення у розробленні важливих наукових проблем та з метою заохочення молодих учених і студентів до науково-дослідницької роботи за підсумками конкурсу 2018 р. було прийнято рішення про нагородження грамотами Президії НАН України 24 наукових робіт молодих учених і студентів. 12 квітня 2019 р. у Великому конференц-залі НАН України відбулося урочисте нагородження лауреатів премій НАН України за кращі наукові роботи, а також вручення молодим ученим і студентам грамот Президії НАН України.

У заході взяли участь перший віце-президент НАН України, голова Секції фізико-математичних наук НАН України академік Антон Григорович Наумовець, перший віце-президент НАН України академік Володимир Павлович Горбулін, віце-президент НАН України, голова Секції хімічних і біологічних наук НАН України академік Вячеслав Григорович Кошечко, віце-президент НАН України академік Сергій Іванович Пирожков, віце-президент НАН України, голова Комісії по роботі з науковою молоддю НАН України академік Анатолій Глібович Загородній, головний учений секретар НАН України академік Вячеслав Леонідович Богданов, а також академіки-секретарі відділень НАН України.

Головуючий на засіданні академік А.Г. Наумовець зачитав вітання учасникам зібрання від Президента НАН України академіка Бориса Євгеновича Патона, в якому зазначалося, що Україна має великий науковий потенціал: тут сформувалися самобутні напрями наукових досліджень, визнані наукові школи, здобутки яких є вагомими для науки. Президент Академії у своєму зверненні підкреслив, що Національна академія наук України потребує нової генерації молодих учених, які мають інноваційне мислення, оскільки наука може успішно розвиватися лише за умови активної участі талановитої молоді. На завершення вітання академік Б.Є. Патон побажав молодим ученим і студентам цікавих наукових відкриттів, відмінного навчання, плідної роботи, творчої наснаги та вагомих здобутків в ім’я України.

З вітальними словами до присутніх звернулися також академік Анатолій Глібович Загородній, академік-секретар Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України, директор Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України академік Сергій Васильович Комісаренко, академік-секретар Відділення літератури, мови та мистецтвознавства НАН України, директор Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України академік Микола Григорович Жулинський та директор Київського академічного університету НАН України та МОН України член-кореспондент НАН України Олександр Анатолійович Кордюк.

 Повний текст (PDF)