Вісник НАН України. 2018. № 12. С.36-39

ІЗ ЗАЛИ ЗАСІДАНЬ ПРЕЗИДІЇ НАН УКРАЇНИ
24 жовтня 2018 року

Про нову редакцію Українського правопису (доповідач — член-кореспондент НАН України С.Я. Єрмоленко)

Щодо діяльності державної наукової установи «Київський академічний університет» (доповідач — член-кореспондент НАН України О.А. Кордюк)

У приміщенні Президії НАН України 24 жовтня 2018 р. відбулося спільне засідання Президії Національної академії наук України та Колегії Міністерства освіти і науки України, присвячене обговоренню доопрацьованого проекту нової редакції Українського правопису.

Відкриваючи спільне засідання, перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Віталійович Ковтунець підкреслив надзвичайну важливість питання, що розглядається. Створення нової редакції Українського правопису — дуже актуальна сьогодні проблема, особливо з огляду на необхідність забезпечення культурного й духовного розвитку Української держави. Проблеми правопису є складними, оскільки охоплюють фактично всі аспекти суспільного життя країни — мовно-культурні, інформаційні, економічні, політичні, а отже, їх слід розв’язувати максимально виважено. Зробити це можна лише на суто науковій основі з урахуванням новітніх здобутків лінгвістичної науки.

В.В. Ковтунець зазначив, що Національна комісія з питань правопису, яка була сформована постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 416 і до складу якої увійшли провідні академічні та університетські науковці, здійснила велику роботу з підготовки проекту нової редакції цього важливого документа. Своїм рішенням від 27 червня поточного року Комісія винесла проект нової редакції Українського правопису на громадське обговорення, яке тривало півтора місяця — з 15 серпня до 30 вересня поточного року. За цей час до робочої групи надійшло понад 500 листів із зауваженнями, доповненнями і пропозиціями. Після ретельного їх розгляду частину зауважень було враховано, і 22 жовтня 2018 р. Правописна комісія схвалила доопрацьований проект нової редакції Українського правопису.

Далі члени Президії НАН України, члени Колегії МОН України та запрошені заслухали доповідь голови робочої групи з підготовки проекту нової редакції Українського правопису Української національної комісії з питань правопису члена-кореспондента НАН України Світлани Яківни Єрмоленко про нову редакцію Українського правопису.

Повний текст