Вісник НАН України. 2017. № 8. С.109

70-річчя члена-кореспондента НАН України В.М. АНТОНОВА

Відомий вчений у галузі обчислювальної фізики твердого тіла, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Миколайович Антонов народився 4 серпня 1947 р. Його професійна діяльність пов’язана з Інститутом металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, де з 1973 по 1976 р. він навчався в аспірантурі, у 1976 р. захистив кандидатську, а в 1985 р. — докторську дисертацію. У 1982 р. В.М. Антонов очолив лабораторію, що через п’ять років стала відділом обчислювальної фізики, яким він відтоді незмінно керує. У 1989 р. Віктору Миколайовичу присвоєно вчене звання професора, в 2006 р. його обрано членом-кореспондентом НАН України.

В.М. Антонов є одним із засновників сучасного наукового напряму — обчислювальні методи у фізиці твердого тіла. Він розв’язав ряд важливих задач з вивчення електронної структури та фізичних властивостей нових багатофункціональних матеріалів, визначив їхні спектральні характеристики. Спільно з колегами Віктор Миколайович дослідив магнітооптичні властивості сплавів на основі платини, халькогенідів, багатошарових структур на основі перехідних металів, що мало істотне значення для створення матеріалів з новими принципами запису інформації.

В. М. Антонов тісно співпрацює з провідними науковими установами і центрами в Україні та за її межами. Він автор понад 350 наукових статей, більшість з яких опубліковано в авторитетних іноземних журналах, у тому числі в співавторстві з всесвітньо відомими у відповідній галузі вченими. Дві з його трьох монографій опубліковано закордонними науковими видавництвами. Віктор Миколайович підготував 14 кандидатів наук.

В.М. Антонов є лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки (2011), премій НАН України ім. Г.В. Курдюмова (1999) та ім. С.І. Пекаря (2009).

Наукова громадськість, колеги, учні та друзі від щирого серця вітають Віктора Миколайовича з ювілеєм, зичать йому міцного здоров’я, довгих і щасливих років життя, творчої наснаги та нових успіхів.

тний юрист України». Віталій Федорович є членом Ради директорів Європейської організації публічного права, Ради Союзу юристів України та Ради з юридичної освіти і науки України. 

 

Повний текст