Вісник НАН України. 2017. № 8. С.109

70-річчя члена-кореспондента НАН України В.М. АНТОНОВА

Відомий вчений у галузі обчислювальної фізики твердого тіла, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Миколайович Антонов народився 4 серпня 1947 р. Його професійна діяльність пов’язана з Інститутом металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, де з 1973 по 1976 р. він навчався в аспірантурі, у 1976 р. захистив кандидатську, а в 1985 р. — докторську дисертацію. У 1982 р. В.М. Антонов очолив лабораторію, що через п’ять років стала відділом обчислювальної фізики, яким він відтоді незмінно керує. У 1989 р. Віктору Миколайовичу присвоєно вчене звання професора, в 2006 р. його обрано членом-кореспондентом НАН України.

В.М. Антонов є одним із засновників сучасного наукового напряму — обчислювальні методи у фізиці твердого тіла. Він розв’язав ряд важливих задач з вивчення електронної структури та фізичних властивостей нових багатофункціональних матеріалів, визначив їхні спектральні характеристики. Спільно з колегами Віктор Миколайович дослідив магнітооптичні властивості сплавів на основі платини, халькогенідів, багатошарових структур на основі перехідних металів, що мало істотне значення для створення матеріалів з новими принципами запису інформації.

В. М. Антонов тісно співпрацює з провідними науковими установами і центрами в Україні та за її межами. Він автор понад 350 наукових статей, більшість з яких опубліковано в авторитетних іноземних журналах, у тому числі в співавторстві з всесвітньо відомими у відповідній галузі вченими. Дві з його трьох монографій опубліковано закордонними науковими видавництвами. Віктор Миколайович підготував 14 кандидатів наук.

В.М. Антонов є лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки (2011), премій НАН України ім. Г.В. Курдюмова (1999) та ім. С.І. Пекаря (2009).

Наукова громадськість, колеги, учні та друзі від щирого серця вітають Віктора Миколайовича з ювілеєм, зичать йому міцного здоров’я, довгих і щасливих років життя, творчої наснаги та нових успіхів.

тний юрист України». Віталій Федорович є членом Ради директорів Європейської організації публічного права, Ради Союзу юристів України та Ради з юридичної освіти і науки України. 

 

Повний текст

Additional uncaught exception thrown while handling exception.

Original

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: SELECT 1 AS expression FROM {variable} variable WHERE ( (name = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_condition_placeholder_0] => cron_last ) in variable_set() (line 1240 of /home/visnyk-nanu/www/includes/bootstrap.inc).

Additional

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: SELECT s.lid, t.translation, s.version FROM {locales_source} s LEFT JOIN {locales_target} t ON s.lid = t.lid AND t.language = :language WHERE s.source = :source AND s.context = :context AND s.textgroup = 'default'; Array ( [:language] => uk [:source] => %type: !message in %function (line %line of %file). [:context] => ) in locale() (line 720 of /home/visnyk-nanu/www/modules/locale/locale.module).


Uncaught exception thrown in shutdown function.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: DELETE FROM {semaphore} WHERE (value = :db_condition_placeholder_0) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 80169229459ea0c389a1784.30816116 ) in lock_release_all() (line 269 of /home/visnyk-nanu/www/includes/lock.inc).