Вісник НАН України. 2016. № 6. С. 103.

70-річчя академіка НАН України  В.С. БАКІРОВА

8 червня 2016 р. виповнюється 70 років доктору соціологічних наук, професору, заслуженому діячеві науки і техніки України, члену-кореспонденту Національної академії педагогічних наук України, дійсному члену НАН України Вілю Савбановичу Бакірову.

З 1998 р. В.С. Бакіров є ректором Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. За цей час університет вийшов на нові рубежі навчальної і наукової роботи, активно розвиває сучасні напрями фундаментальних і прикладних досліджень. За авторитетними міжнародними рейтингами ХНУ імені В.Н. Каразіна входить до 500 найкращих університетів світу. Як керівник провідного вищого навчального закладу, В.С. Бакіров приділяє особливу увагу інтеграції академічної та університетської науки. Так, у 2009 р. було підписано Договір про співробітництво між НАН України та Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна.

В.С. Бакіров створив наукову школу з дослідження проблем трансформації вищої освіти в контексті глобалізаційних і постіндустріальних викликів. Опублікував близько 250 наукових і методичних праць, під його керівництвом захищено 7 докторських та 11 кандидатських дисертацій.

Він веде ефективну науково-організаційну роботу як президент Соціологічної асоціації України, президент Харківського відділення Малої академії наук України, голова Ради ректорів ВНЗ Харківської області, член Колегії Міністерства освіти і науки України, член Акредитаційної комісії України та Атестаційної комісії України.

В.С. Бакіров – заслужений професор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, почесний громадянин міста Харкова. Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ст., відзнакою «За наукові досягнення» і Почесною грамотою НАН України, медаллю МОН України «За наукові досягнення» та почесними знаками «Петро Могила» і «Відмінник освіти України». В.С. Бакірова удостоєно найвищої відзнаки Болгарської академії наук – золотої медалі Марина Дринова на стрічці. Його ім’ям названо астероїд 18731 (Vil’bakirov).