Вісник НАН України. 2015. № 8. С. 3–8.

ІЗ ЗАЛИ ЗАСІДАНЬ ПРЕЗИДІЇ НАН УКРАЇНИ 
3 червня 2015 року

Про діяльність Українського міжнародного комітету з питань науки і культури при НАН України
(доповідач – академік НАН України Я.С. Яцків)

Нові матеріали біомедичного призначення (доповідач – академік НАН України С.О. Фірстов)

Про нагородження відзнаками НАН України та Почесними грамотами НАН України і Центрального комітету профспілки працівників НАН України (доповідач – академік НАН України В.Л. Богданов)

Кадрові та поточні питання

 

На засіданні Президії HAH України 3 червня 2015 р. члени Президії HAH України та запрошені заслухали наукову доповідь голови Українського міжнародного комітету з питань науки і культури при НАН України академіка НАН України Ярослава Степановича Яцківа про основні наукові і практичні результати, одержані за час багатолітньої плідної діяльності Комітету (див. докладніше).

У 2015 р. виповнюється 25 років від дня заснування в системі НАН України Українського міжнародного комітету з питань науки і культури. Створений 18 липня 1990 р., Комітет, головним завданням якого був розвиток зв’язків з українцями за кордоном, зарекомендував себе в наукових та громадських колах як в Україні, так і в інших державах як авторитетна структура, здатна організовувати перспективні проекти і консолідувати наукові сили для їх виконання. До його складу увійшли відомі вчені України та світу, зокрема академіки НАН України І.М. Дзюба, М.Г. Жулинський, М.В. Попович, В.Д. Походенко, А.К. Шидловський, іноземні члени НАН України О.Й. Пріцак, І.І. Гук та інші. Комітет сприяв популяризації за кордоном об’єктивних знань з історії, географії, економіки та культури Української держави, розгортанню досліджень з українознавчої тематики в Україні та за її межами. За час свого існування Комітет організував і здійснив низку важливих дослідницьких, видавничих та просвітницьких проектів, спрямованих на активніше й ефективніше налагодження зв’язків між українськими вченими та їх іноземними колегами, на утвердження міжнародного престижу вітчизняної науки, зокрема проекти «Універсал», «Енциклопедія українознавства», «Інститут Івана Франка у Відні», «Український дім в Австрії», «Гетьманська доба в Україні», «Григорій та Теодор Костюк у США», «Елітарна світлиця» та ін. Повний текст