70-річчя члена-кореспондента НАН України О.Г. Величка

Анотація

Відомий вчений у галузі металургії доктор технічних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, член-кореспондент НАН України Олександр Григорович Величко народився 19 травня 1952 р. у м. Дніпропетровськ. Після закінчення у 1974 р. Дніпропетровського металургійного інституту (нині — Національна металургійна академія України) навчався в аспірантурі інституту і працював у ньому, пройшовши шлях від асистента до декана металургійного факультету, проректора і першого проректора. У 1979 р. захистив кандидатську, а в 1994 р. — докторську дисертацію. З 2001 р. — ректор Національної металургійної академії України. З 2021 р. є директором Інституту промислових і бізнес-технологій Українського державного університету науки і технологій.

О.Г. Величко плідно працює в напрямі розвитку фізико-хімічних основ виробництва чавуну і сталі, розроблення принципово нових і вдосконалення наявних металургійних процесів з метою підвищення їх ефективності та конкурентоспроможності. Вперше в теорії металургійних процесів він розв’язав фундаментальну задачу дослідження в натуральних умовах закономірностей фізико-хімічних процесів, гідродинаміки зони взаємодії при рафінуванні рідкої сталі киснем. О.Г. Величко розробив методику конструювання і виготовлення киснево-конвертерних фурм раціонального типу, методи інтенсифікації вдування кисню в конвертерну ванну. Під його керівництвом і за безпосередньою участю виконано комплекс досліджень з розроблення технологічного процесу та агрегату для прямого отримання рідкого металу з огрудкованого залізорудного матеріалу у шахтній печі з використанням низькотемпературної плазми.

О.Г. Величко — автор понад 570 наукових праць, у тому числі 14 монографій та підручників, має понад 50 авторських свідоцтв і патентів. Він почесний професор Ченстоховської політехніки (Польща) і Північно-Східного університету (Китай). Серед його учнів 5 кандидатів наук.

О.Г. Величка відзначено почесним званням «Заслужений працівник народної освіти України», орденом «За заслуги» усіх трьох ступенів.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-05-24

Як цитувати

70-річчя члена-кореспондента НАН України О.Г. Величка. (2022). Вісник Національної академії наук України, (5), 91. вилучено із http://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/564