80-річчя члена-кореспондента НАН України В.І. Тимошенка

Анотація

Відомий учений в галузі аерогазодинаміки об’єктів ракетно-космічної техніки та термогазодинаміки високотемпературних технологічних процесів, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Валерій Іванович Тимошенко народився 17 травня 1942 р. У 1964 р. закінчив Дніпропетровський державний університет. З 1966 р. працює в Інституті технічної механіки НАН України і ДКА України, де нині обіймає посади завідувача відділу аерогазодинаміки та динаміки технічних систем (з 1981 р.) і заступника директора Інституту з наукової роботи (з 1998 р.). Є членом Бюро Відділення механіки НАН України.

До найважливіших досягнень В.І. Тимошенка належать методики розв’язування та нові розв’язки задач надзвукового обтікання ракет-носіїв з керуючими та несучими аеродинамічними органами і повних компоновок літальних апаратів з прямоточними повітряно-реактивними двигунами, з’ясування принципових особливостей течій дозвукових струменів у супутньому надзвуковому потоці як задач в’язкої взаємодії та надзвукових течій струменів продуктів згоряння ракетного двигуна з урахуванням подачі води при його наземному відпрацюванні. У конверсійному плані розроблено математичні моделі та отримано низку результатів щодо розрахункового обґрунтування параметрів різних технологічних процесів: газополуменевого напилювання, горіння сухих і вологонасичених частинок вугілля, нагріву й охолодження рулонів сталі в ковпаковій печі. Напрацювання В.І. Тимошенка використані при розробленні та модернізації ракет-носіїв (зокрема, в ДП КБ «Південне» під час виконання державних і комерційних проєктів), створенні або удосконаленні технологічних пристроїв різного призначення, а також під час виконання окремих проєктів національних і загальнодержавних цільових науково-технічних космічних програм України та підготовки відповідних експертних висновків.

Творчий доробок Валерія Івановича становить понад 250 наукових праць, у тому числі 7 монографій, одна з яких видана в США. В.І. Тимошенко — заслужений діяч науки і техніки України (2008 р.), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1997 р.), премії ім. М.К. Янгеля НАН України (1994 р.).

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-05-24

Як цитувати

80-річчя члена-кореспондента НАН України В.І. Тимошенка. (2022). Вісник Національної академії наук України, (5), 88. вилучено із http://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/561