40-річчя члена-кореспондента НАН України О.О. Попова

Анотація

Відомий молодий вчений доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Олександр Олександрович Попов народився 18 квітня 1982 р. в м. Житомир. У 2004 р. закінчив Житомирський державний технологічний університет. З 2013 р. працює в Державній установі «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України», де пройшов шлях від старшого наукового співробітника до заступника директора з науково-організаційної роботи.

Наукова діяльність О.О. Попова пов’язана з розробленням математичних та програмних засобів вирішення завдань екологічного моніторингу техногенних об’єктів, актуальними проблемами екологічно безпечного та стійкого функціонування вітчизняних об’єктів атомної енергетики та використанням імерсивних технологій у задачах радіаційного моніторингу. Результати його робіт висвітлено в 240 наукових працях.

За наукові досягнення О.О. Попова удостоєно премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок (2017), премії Президента України для молодих учених (2018), стипендії Президента України для молодих вчених (2019—2021), іменної стипендії Верховної Ради України для молодих учених — докторів наук (2020). У 2021 р. йому оголошено Подяку Київського міського голови за вагомий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу столиці та з нагоди Дня науки.

О.О. Попов активно здійснює міжнародне наукове співробітництво з відомими науковими організаціями Німеччини, Італії, Великої Британії, Литви та США, бере участь у виконанні грантів НАТО, проєктів і програм Європейської комісії тощо.

О.О. Попов є головним редактором наукового журналу «Інформаційні технології та суспільство», членом редакційних колегій наукового журналу «Електронне моделювання» та збірника наукових праць «Геохімія техногенезу».

Наукова спільнота, колеги і друзі щиро вітають Олександра Олександровича з ювілеєм і зичать йому міцного здоров’я, наснаги та нових звершень на науковій ниві.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-04-27

Як цитувати

40-річчя члена-кореспондента НАН України О.О. Попова. (2022). Вісник Національної академії наук України, (4), 101. вилучено із http://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/2022-4-21