60-річчя члена-кореспондента НАН України І.О. Гірки

Анотація

Відомий учений у галузі фізики плазми, доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, відмінник освіти України, член-кореспондент НАН України Ігор Олександрович Гірка народився 29 квітня 1962 р. в Харкові. Закінчив Харківський державний університет ім. М. Горького (нині — Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна), в якому і залишився працювати. Був завідувачем кафедри загальної та прикладної фізики, заступником декана факультету. У 2003—2005 рр. обіймав посаду проректора з навчально-виховної роботи. З 2005 р. очолює фізико-технічний факультет Каразінського університету.

І.О. Гірка має стаж науково-педагогічної роботи понад 30 років, з них більш як 15 років на посаді професора. Викладає лекційні курси з механіки та молекулярної фізики. Він є автором фундаментальних праць з електродинаміки тривимірно неоднорідної плазми, плазмової електроніки, високочастотного нагрівання плазми в пастках керованого термоядерного синтезу, тонкої структури альфвенового резонансу. Загалом І.О. ГІрка опублікував понад 500 робіт у провідних вітчизняних і закордонних наукових виданнях, у т. ч. більш ніж 200 статей у журналах, що реферуються у наукометричній базі даних Scopus, є співавтором понад 10 монографій, підручників і навчальних посібників, три з яких надруковані у видавництві Springer.

І.О. Гірка є тематичним редактором «Українського фізичного журналу», заступником головного редактора «Східноєвропейського фізичного журналу», членом експертної ради з ядерної фізики, радіофізики та астрономії МОН України. Був віцепрезидентом Українського фізичного товариства, головою науково-методичної ради МОН з фізики, прикладної фізики та астрономії. Протягом свого творчого шляху Ігор Олександрович був двічі визнаний найкращим деканом Харківщини. Він має відзнаки ректора Університету, Президії НАН України, МОН України, Харківської обласної державної адміністрації та ін.

Наукова спільнота, колеги і друзі щиро вітають Ігоря Олександровича з ювілеєм і зичать йому якнайскорішого настання перемоги, а також особистого щастя, міцного здоров’я, довгих років життя та нових звершень.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-04-27

Як цитувати

60-річчя члена-кореспондента НАН України І.О. Гірки. (2022). Вісник НАН України, (4), 100. вилучено із http://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/2022-4-20