75-річчя члена-кореспондента НАН України І.О. Шевчука

Анотація

29 квітня виповнюється 75 років відомому фахівцю в галузі математичного аналізу, лідеру всесвітньо відомої української школи з теорії наближень, одному з фундаторів теорії формозберігаючого наближення, доктору фізико-математичних наук, професору, члену-кореспонденту НАН України Ігорю Олександровичу Шевчуку. У 1969 р. він закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, наукову кар’єру розпочав в Інституті математики НАН України, де пройшов шлях від аспіранта до провідного наукового співробітника, а з 1998 р. очолює кафедру математичного аналізу механіко-математичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка.

Наукові праці І.О. Шевчука присвячені широкому колу питань теорії функцій, насамперед теорії наближень. Зокрема, він побудував теорію формозберігаючого наближення функцій, розвинув теорію продовження функцій з довільної підмножини дійсної прямої, зробив вагомий внесок у теорію наближення функцій комплексної змінної та граничні задачі.

Отримані Ігорем Олександровичем наукові результати добре знають і високо цінують світові фахівці з теорії функцій. Його регулярно запрошують з пленарними доповідями на престижні міжнародні конференції, а також для короткочасної наукової роботи — у провідні університети Ізраїлю, Іспанії, Італії, Канади, Китаю, Німеччини, Польщі, США, Туреччини, Франції, Чехії, Швеції та інших країн.

І.О. Шевчук — автор двох монографій та понад 100 наукових статей. Під його керівництвом підготовлено і захищено одну докторську, 16 кандидатських та 5 дисертацій на ступінь доктора філософії. Серед учнів Ігоря Олександровича особливо слід відзначити М. В’язовську, яка вже здобула 9 престижних світових наукових нагород, а також А. Бондаренка і Д. Радченка, яких також нагороджено відзнаками світового рівня.

Здобутками І.О. Шевчука та його учнів по праву пишається вся українська математична спільнота. Колеги і друзі щиро вітають Ігоря Олександровича з ювілеєм, бажають йому міцного здоров’я, довгих років життя і нових досягнень.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-04-27

Як цитувати

75-річчя члена-кореспондента НАН України І.О. Шевчука. (2022). Вісник Національної академії наук України, (4), 99. вилучено із http://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/2022-4-19