75-річчя члена-кореспондента НАН України Є.Ф. Венгера

Анотація

19 квітня виповнюється 75 років відомому вченому в галузі сенсорної та функціональної електроніки доктору фізико-математичних наук, професору, члену-кореспонденту НАН України Євгену Федоровичу Венгеру.

Основні наукові роботи Є.Ф. Венгера присвячені вивченню властивостей поверхневих та хвилеводних поляритонів у напівпровідникових багатошарових системах та гетероструктурах. Ці дослідження сприяли формуванню нового напряму в оптоелектроніці — поляритонної оптоелектроніки.

Останніми роками Є.Ф. Венгер приділяє значну увагу створенню нових ресурсоощадних технологій у напівпровідниковій сенсорній електроніці, розробленню нових елементів для високочутливих електронних приладів та систем керування технологічними процесами в енергетиці й екології. Його теоретичні і практичні напрацювання використано при розробленні та виготовленні сенсорної системи параметричного моніторингу технологічних режимів у топках котлоагрегатів, а також інших систем і приладів.

Результати наукової діяльності Є.Ф. Венгера відображено у понад 360 публікаціях, зокрема 15 монографіях. Велику увагу він приділяє вихованню наукової зміни, серед його учнів 20 докторів та 43 кандидати наук.

Інтенсивну наукову роботу Євген Федорович гармонійно поєднує з активною науково-організаційною діяльністю на посадах керівника відділення Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, члена спеціалізованої ради із захисту докторських дисертацій. Він також докладає значних зусиль до популяризації наукових знань.

За вагомі наукові досягнення Є.Ф. Венгера було відзначено Державною премією України в галузі науки і техніки, премією президентів академій наук України, Білорусі і Молдови, премією Кабінету Міністрів України.

Наукова спільнота, колеги, учні та друзі сердечно вітають Євгена Федоровича зі славним ювілеєм і від щирого серця бажають йому доброго здоров’я, щастя і нових здобутків на благо України.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-04-27

Як цитувати

75-річчя члена-кореспондента НАН України Є.Ф. Венгера. (2022). Вісник Національної академії наук України, (4), 98. вилучено із http://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/2022-4-18