75-річчя академіка НАН України Ю.Ф. Снєжкіна

Анотація

2 квітня виповнюється 75 років відомому вченому в галузі теплофізики, теплотехніки, відновлюваної енергетики та енергоощадних технологій директору Інституту технічної теплофізики НАН України, доктору технічних наук, професору, академіку НАН України Юрію Федоровичу Снєжкіну.

За безпосередньою участю Ю.Ф. Снєжкіна розвинуто теорію взаємопов’язаних процесів теплопереносу, дифузії, фільтрації, випаровування і деформування при зневодненні колоїдних капілярно-пористих матеріалів, розроблено методи комп’ютерного моделювання динаміки і кінетики процесів тепломасопереносу в колоїдних капілярно-пористих системах, запропоновано сучасні енергоощадні технології виробництва нових видів робочих речовин для компресійних і сорбційних теплових насосів. Він створив технологію одержання композиційного палива на основі торфу і біомаси, впроваджену у Волинській та Рівненській областях, технологію виготовлення сухих пайків для гарячого харчування військовослужбовців, що відповідають світовим стандартам, яка пройшла успішне випробування в умовах АТО. Важливим практичним результатом є розроблення і впровадження в м. Краматорськ першої в Україні теплонасосної установки потужністю 1,5 МВт.

Ю.Ф. Снєжкін є автором 700 наукових праць, зокрема 12 монографій, має понад 140 авторських свідоцтв і патентів. Серед його учнів 2 доктори і 8 кандидатів наук. Він професор НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», член спеціалізованих рад із захисту докторських дисертацій, редакційних колегій багатьох науково-технічних журналів.

За вагомі творчі досягнення і значний внесок у розвиток науки Ю.Ф. Снєжкіна відзначено Державними преміями СРСР та України в галузі науки і техніки, премією ім. В.І. Толубинського НАН України, премією ім. О.В. Ликова НАН Білорусі, премією академій наук України, Білорусі і Молдови та численними державними нагородами.

Наукова спільнота, колеги, учні та друзі сердечно вітають Юрія Федоровича зі славним ювілеєм і від щирого серця зичать йому доброго здоров'я, щастя і нових здобутків на благо України.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-04-27

Як цитувати

75-річчя академіка НАН України Ю.Ф. Снєжкіна. (2022). Вісник Національної академії наук України, (4), 94. вилучено із http://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/2022-4-14