70-річчя академіка НАН України М.О. Азарєнкова

Анотація

Відомий учений у галузі фізики плазми, доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, відмінник освіти України, академік НАН України Микола Олексійович Азарєнков народився 15 грудня 1951 р. на Харківщині. Закінчив Харківський державний університет ім. М. Горького (нині — Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна), у якому залишився працювати. Був завідувачем кафедри матеріалів реакторобудування, згодом деканом факультету, протягом 16 років обіймав посаду проректора з науково-педагогічної роботи. З 2021 р. очолює Інститут фізики твердого тіла, матеріалознавства і технологій ННЦ ХФТІ.

М.О. Азарєнков має стаж науково-педагогічної роботи понад 40 років, з них більш як 25 років на посаді професора, Викладав 9 лекційних курсів з фізики та математики. Він є автором фундаментальних праць з електродинаміки обмеженої плазми, плазмової електроніки, нелінійної теорії хвиль у плазмоподібних середовищах, радіаційного матеріалознавства, фізичних технологій обробки поверхонь, опублікував понад 600 робіт у провідних вітчизняних та закордонних наукових виданнях, зокрема більш ніж 220 статей у журналах, що реферуються у наукометричній базі даних Scopus, є співавтором понад 30 монографій, підручників та навчальних посібників.

М.О. Азарєнков є головним редактором «Східноєвропейського фізичного журналу», членом редколегій низки інших видань, членом секції фізики Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки, головою експертної ради з фізики МОН України. Був заступником академіка-секретаря Відділення ядерної фізики та енергетики НАН України, віцепрезидентом Українського фізичного товариства, членом ради Державного фонду фундаментальних досліджень. Протягом свого творчого шляху Микола Олексійович був неодноразово визнаний найкращим викладачем ХНУ імені В.Н. Каразіна, Він має відзнаки ректора Університету, Президії НАН України, Міністерства освіти і науки, Харківської обласної державної адміністрації тощо.

Наукова спільнота, колеги і друзі щиро вітають Миколу Олексійовича з ювілеєм і зичать йому довгих років життя, великого щастя, міцного здоров’я і нових досягнень.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-12-15

Як цитувати

70-річчя академіка НАН України М.О. Азарєнкова. (2021). Вісник Національної академії наук України, (12), 107. вилучено із http://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/199