60-річчя члена-кореспондента НАН України С.Л. Мосякіна

Анотація

Широко відомий в Україні і світі вчений-ботанік доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Сергій Леонідович Мосякін народився 30 листопада 1961 р. в Києві. У 1983 р. закінчив Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова і вступив до аспірантури Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України, в якому згодом залишився працювати. З 1991 р. він очолює відділ систематики та флористики судинних рослин, з 2008 р. є директором інституту.

До сфери основних наукових інтересів С.Л. Мосякіна належать еволюційна систематика, географія і філогенія судинних рослин, історична біогеографія, регіональна та порівняльна флористика (дослідження стосуються передусім України та Східної Європи загалом, а також Північної Америки, Азії, Австралії), збереження фіторізноманіття, екологія (зокрема, екологія та мікроеволюція інвазійних рослин), еволюційна паліноморфологія, палеоботаніка та палеоекологія, екологічна освіта. С.Л. Мосякін — автор і співавтор понад 400 наукових публікацій. Він єдиний український фахівець, якого було запрошено до співпраці у міжнародному проєкті «Флора Північної Америки» (Flora of North America). Його науковий доробок з вивчення рослинного світу Північної Америки та Китаю є прикладом оригінальних досліджень і активного міжнародного співробітництва.

С.Л. Мосякін — президент Українського ботанічного товариства, член Національної комісії з питань Червоної книги України, голова Наукової ради з проблем ботаніки та мікології при Відділенні загальної біології НАН України. Він є головним редактором «Українського ботанічного журналу», членом редколегій низки видань, у тому числі «Biodiversity Research and Conservation» (Польща), членом кількох міжнародних наукових товариств (зокрема, International Association for Plant Taxonomy, IAPT та American Society of Plant Taxonomists, ASPT).

С.Л. Мосякіна удостоєно нагород НАН України (відзнака «За професійні здобутки», почесна грамота), МОН України (нагрудні знаки «Софія Русова» та «Петро Могила»), відзначено медаллю ім. О.В. Фоміна «За наукові досягнення» НПУ імені М.П. Драгоманова, міжнародними дипломами Освітньої академії Intel ISEF, дипломом представництва Intel в Україні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-11-18

Як цитувати

60-річчя члена-кореспондента НАН України С.Л. Мосякіна. (2021). Вісник Національної академії наук України, (11), 105. вилучено із http://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/186