70-річчя члена-кореспондента НАН України О.Ю. Корчина

Анотація

Відомий вчений у галузі теорії ядерних реакцій, методів теорії поля в ядерній фізиці та фізики елементарних частинок і високих енергій, знаний фізик-теоретик, доктор фізико-математичних наук, член-кореспондент НАН України Олександр Юрійович Корчин народився 29 листопада 1951 р. в Харкові. У 1975 р. закінчив Харківський державний університет. Від квітня 1975 р. працює в Харківському фізико-технічному інституті. Обіймав посади молодшого, старшого та провідного наукового співробітника. З 2009 р. очолює відділ квантово-електродинамічних явищ і електродинаміки адронів ННЦ «Харківський фізико-технічний інститут».

О.Ю. Корчин одержав вагомі результати в теорії взаємодії електронів і фотонів з атомними ядрами та народження електрон-позитронних пар у нуклон-нуклонному розсіюванні. Він виконав піонерські дослідження віртуального комптонівського розсіяння на протоні, розрахував узагальнені поляризовності протона. Протягом останніх десятиліть О.Ю. Корчин проводить дослідження у важливих і актуальних напрямах фізики високих енергій, в яких здійснюється пошук проявів «нової фізики», тобто явищ за межами Стандартної моделі елементарних частинок.

Результати досліджень О.Ю. Корчина відображено в понад 160 наукових публікаціях у провідних світових журналах. Його дослідження пов’язані з експериментальними програмами, які проводяться або заплановані на Великому адронному колайдері у ЦЕРН і майбутніх електрон-позитронних колайдерах. Він підтримує тісні наукові контакти з колегами з Лабораторії Ірен Жоліо-Кюрі (Франція). Значну увагу Олександр Юрійович приділяє викладацькій діяльності у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна та роботі зі студентами й аспірантами. О.Ю. Корчин — лауреат премії ім. Д.В. Волкова НАН України, його удостоєно відзнаки НАН України «За підготовку наукової зміни» та почесної грамоти НАН України з нагоди 95-річчя Академії.

Наукова спільнота, колеги і друзі щиро вітають Олександра Юрійовича з ювілеєм і зичать йому довгих років життя, щастя, міцного здоров’я і нових досягнень у науці.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-11-18

Як цитувати

70-річчя члена-кореспондента НАН України О.Ю. Корчина. (2021). Вісник Національної академії наук України, (11), 104. вилучено із http://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/185