75-річчя члена-кореспондента НАН України О.М. Кісельової

Анотація

22 серпня виповнюється 75 років відомій вченій у галузі математичних методів оптимізації, теоретичної інформатики і кібернетики доктору фізико-математичних наук, професору, члену-кореспонденту НАН України Олені Михайлівні Кісельовій.

О.М. Кісельова розробила нові класи математичних моделей неперервних задач оптимального розбиття множин на підмножини, їй належить першість у створенні алгоритмів, методів розв’язання таких задач, а також програмних комплексів для їх числової реалізації. Вона запропонувала теорію оптимального розбиття множин, що отримала широке практичне застосування, зокрема у прийнятті рішень і розпізнаванні образів, медичній діагностиці, геологічному прогнозуванні, вирішенні питань територіального планування сфери обслуговування, розміщення підприємств, станцій швидкої медичної допомоги, базових станцій стільникового зв’язку, розв’язанні задач екологічної безпеки, підвищення обороноздатності і зміцнення національної безпеки країни та в інших сферах.

З 2008 р. Олена Михайлівна є деканом факультету прикладної математики Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Вона автор понад 430 наукових робіт, у тому числі 7 монографій, 19 підручників і посібників, відповідальний редактор збірника наукових праць «Питання прикладної математики та математичного моделювання». Серед її учнів 3 доктори і 18 кандидатів наук. О.М. Кісельова — голова спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій з інформатики та кібернетики і математичного моделювання, керівник наукового семінару «Сучасні питання оптимізації та дискретної математики» при Науковій раді НАН України з проблеми «Кібернетика», член секції Наукової ради МОН України за напрямом «Математика». Вона є членом Американської математичної спілки.

О.М. Кісельова — заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. Її нагороджено орденом княгині Ольги III ступеня, знаком «Відмінник освіти України», іншими відзнаками.

Академічна спільнота від щирого серця зичить Олені Михайлівні доброго здоров’я, мирного неба, родинного затишку, невичерпної енергії та нових звершень на благо України.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-08-29

Як цитувати

75-річчя члена-кореспондента НАН України О.М. Кісельової. (2022). Вісник Національної академії наук України, (8), 104. вилучено із http://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/1459