75-річчя члена-кореспондента НАН України В.М. Антонова

Анотація

4 серпня 2022 р. виповнюється 75 років відомому вченому в галузі обчислювальної фізики й електронної теорії твердих тіл доктору фізико-математичних наук, професору, лауреату Державної премії України в галузі науки і техніки (2011), премій НАН України ім. Г.В. Курдюмова (1999) та ім. С.І. Пекаря (2009), члену-кореспонденту НАН України Віктору Миколайовичу Антонову.

У 1971 р. В.М. Антонов закінчив з відзнакою Ростовський державний університет. З 1973 р. він працює в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, де пройшов шлях від аспіранта до керівника наукового підрозділу, а з 1987 р. є завідувачем відділу обчислювальної фізики.

Наукова діяльність В.М. Антонова пов'язана з розрахунками електронної структури та дослідженням фізичних властивостей твердих тіл і багатофункціональних наноматеріалів. Він є відомим фахівцем у галузі нанофізики та фізики твердого тіла, засновником наукового напряму «обчислювальна фізика в електронній теорії твердих тіл». Віктор Миколайович тісно співпрацює з багатьма провідними науковими центрами як в Україні, так і за її межами. Він розвинув і впровадив у практику комплексний підхід до вивчення електронної структури та фізичних властивостей речовини, у тому числі в металічному стані, заснований на одночасному використанні можливостей обчислювальної фізики й експерименту.

Роботи В.М. Антонова в галузі обчислювальної фізики мають пріоритетний характер, добре відомі науковому співтовариству, часто цитуються (індекс цитування перевищує 6200). Він є співавтором 4 монографій і понад 400 наукових статей та оглядів, виступає рецензентом фахових видань, зокрема регулярно рецензує наукові статті для Американського фізичного товариства. Під його керівництвом захищено 15 кандидатських і одну докторську дисертацію.

Щирі вітання Віктору Миколайовичу з ювілеєм від друзів, колег і наукової спільноти! Сердечні побажання міцного здоров'я, бадьорості й творчого довголіття!

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-08-29

Як цитувати

75-річчя члена-кореспондента НАН України В.М. Антонова. (2022). Вісник Національної академії наук України, (8), 103. вилучено із http://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/1458