90-річчя академіка НАН України А.А. Долінського

Анотація

21 липня виповнюється 90 років видатному вченому в галузі теплоенергетики, теплофізики та тепломасообміну, доктору технічних наук, професору, заслуженому діячу науки і техніки України, лауреату Державних премій УРСР та України в галузі науки і техніки, премій НАН України ім. Г.Ф. Проскури та ім. В.І. Толубинського, міжнародної премії ім. О.В. Ликова НАН Білорусі, премії президентів академій наук України, Білорусі та Молдови, академіку НАН України Анатолію Андрійовичу Долінському. А.А. Долінський народився в 1931 р. в с. Орлянське Василівського району Запорізької області. Вищу освіту здобув у Київському політехнічному інституті. З 1957 р. працює в Інституті технічної теплофізики НАН України, де подолав шлях від інженера до директора, а нині є почесним директором Інституту.

А.А. Долінський розвинув концепцію і методологічні принципи аналітичного та експериментального дослідження процесів тепловологопереносу в складних взаємопов'язаних аеродинамічних і температурновологісних умовах у камерах розпилювальних сушарок та концентраторах. Він уперше запропонував принципово новий метод дискретно-імпульсного введення енергії в гетерогенні середовища (ДІВЕ). Було розроблено різноманітні технології змішування, гомогенізації, екстракції, ферментації, аерації, дегазації, емульгування, подрібнення, концентрування та гранулювання, а також апарати для їх реалізації. Під керівництвом А.А. Долінського проведено системний аналіз стану комунальної теплоенергетики України з визначенням ключових проблем, шляхів і заходів з її модернізації. Сформульовано принципове положення про базову роль регіональних програм модернізації комунальної теплоенергетики як інноваційної основи технологічного оновлення систем теплозабезпечення населених пунктів.

Науковий доробок А.А. Долінського становить понад 600 наукових праць, серед яких 27 монографій та понад 230 патентів.
Наукова громадськість, колеги і друзі сердечно вітають Анатолія Андрійовича з ювілеєм, бажають йому міцного здоров’я, благополуччя, творчого довголіття, здійснення найзаповітніших мрій і сподівань, нових задумів і звершень в ім’я України.

 

Downloads

Опубліковано

2021-07-16

Як цитувати

90-річчя академіка НАН України А.А. Долінського. (2021). Вісник НАН України, (7), 90. вилучено із http://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/120