50-річчя члена-кореспондента НАН України Н.М. Пархоменко

Анотація

8 липня виповнюється 50 років доктору юридичних наук, професору, члену-кореспонденту НАН України Наталії Миколаївні Пархоменко. Увесь її професійний шлях пов’язаний з Інститутом держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, в якому вона обіймала посади від стажиста-дослідника (1995) до вченого секретаря (1999—2022), а з 2022 р. є завідувачем відділу теорії держави і права.

У 1998 р. Н.М. Пархоменко захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата, а в 2009 р. — доктора юридичних наук. У 2012 р. їй присвоєно вчене звання професора. Наталію Миколаївну обрано членом-кореспондентом НАПрН України (2020) і НАН України (2021).

Основними напрямами наукової діяльності Н.М. Пархоменко є теорія держави і права, конституційне право і порівняльне правознавство. Вона приділяє значну увагу аналізу таких проблем і понять, як: форма права, джерело права, систематизація законодавства, законність, юридична сила, правові акти, правова система та система права, правопорядок, конституціоналізація правопорядку, гармонізація законодавства та його доктринальне тлумачення, права і свободи людини, правовий світогляд, правовий прогрес тощо.

Н.М. Пархоменко опублікувала понад 270 наукових і навчально-методичних праць, серед яких три індивідуальні монографії, більш як 30 розділів у колективних монографіях; підготувала 15 кандидатів та 2 докторів юридичних наук. Вона є відповідальним редактором щорічника наукових праць «Правова держава», членом редколегій журналів «Держава і право», «Альманах права», «Право України», головою Ради науково-правових експертиз при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.

Н.М. Пархоменко — заслужений юрист України. Її відзначено почесними грамотами Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Верховної Ради України, Президії НАН України, нагрудним знаком «Знак пошани», подякою Прем’єр-міністра України, премією ім. М.П. Василенка НАН України і двічі — премією імені Ярослава Мудрого. Вона лауреат Всеукраїнського конкурсу на краще юридичне видання.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-07-25

Як цитувати

50-річчя члена-кореспондента НАН України Н.М. Пархоменко. (2022). Вісник Національної академії наук України, (7), 110. вилучено із http://visnyk-nanu.org.ua/ojs/index.php/v/article/view/1123